Co je Moje firma na Googlu?

Moje firma na Googlu neboli Google My Business (GMB) je služba úzce propojená s Google Maps, která byla dříve součástí sociální sítě Google Plus. Umožňuje uživatelům lépe vyhledávat firmy v blízkém okolí místa, kde se právě nacházejí. Pro místní firmu je to potom ideální příležitost k propagaci, pokud je firemní zápis dobře nastavený a optimalizovaný. Samotný zápis a ověření firmy poskytuje Google zdarma.

Vzhledem k tomu, že firemní zápis v GMB nedá tolik práce nastavit a optimalizovat jako vytvořit a optimalizovat webové stránky, je to většinou první věc, na kterou se SEO specialista soustředí při snaze zviditelnit místní firmu. Další důvod, proč s touto službou začít co nejdříve, je ten, že jedním z hlavních faktorů při řazení výsledků vyhledávání je poloha vyhledávajícího. Máte tak skvělou příležitost ukázat se na předních pozicích člověku, který vyhledává produkt nebo službu třeba zrovna ve vaší obci. Kromě toho se mu vaše firma zobrazí i na Google Mapách.

Jak optimalizovat zápis Moje firma na Googlu?

Pro službu Moje firma na Googlu platí, že čím kompletnější a přesnější informace o své firmě poskytnete uživatelům, tím větší máte šance na přední pozice ve výsledcích vyhledávání. Jsou zde i další důležité faktory, které je nutné správně optimalizovat. Jedním z nich je konzistence firemních informací všude na internetu, tzn. vaše firemní údaje (především název firmy, adresa a telefon) by měly být ve všech katalozích, na sociálních sítích, na vašem webu i v GMB úplně stejné. Nezbytnou součástí optimalizace zápisu na GMB jsou také recenze od vašich zákazníků a klientů, příspěvky nebo chat přímo na Googlu.

Chcete začít svoji místní firmu propagovat na internetu co nejrychleji? Moje firma na Googlu je pro vás to nejlepší místo, kde začít.

Nastavím pro vás a optimalizuji firemní zápis na GMB, dám vám cenné rady k jeho údržbě a rozvoji, poradím se získáváním recenzí a odpovídáním na ně tak, aby všechno vypadalo přirozeně a zároveň profesionálně.

Cena za optimalizaci firemního zápisu na GMB se bude odvíjet od mé hodinové sazby 1 000 Kč za 1 hodinu práce a bude záviset především na počtu poboček vaší firmy. Můžete tak mít službu nastavenou a optimalizovanou už od 8 000 Kč. V ceně je zahrnuta i následná osobní nebo telefonická konzultace.

 

Zanechte mi zprávu nebo zadejte poptávku

* povinné pole